ANA SAYFAYA GiTMEK iÇiN TiKLa..

 
AnasayfaTakvimGaleriSSSAramaÜye ListesiKullanıcı GruplarıKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 
 

 ALEVÎLİK İSLAM DEĞİLDİR (1)

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
aydo_62Mesaj Sayısı : 73
Kayıt tarihi : 22/06/08
Yaş : 28

MesajKonu: ALEVÎLİK İSLAM DEĞİLDİR (1)   Paz Tem. 06, 2008 2:39 pm

ALEVÎLİK İSLAM DEĞİLDİR (1)

Bilinmez mi ki zalimin ve cahilin zulmü asla bitmez. Günlerce hatta haftalarca düşünür ve işin içinden çıkamam. Bir Alevî nasıl olurda kendini Müslüman sanar ve belli bir yetkinliğe ulaşmadığı halde Ali namaz kılıyordu bizde onu sevdiğimiz ve ona bağlandığımız için Müslümanız diye. Gelde çık işin içinden. Yani onlarca fark yetmez. Sadece Ali’nin müslümanlığı bizim için yetiyor. O İslamdan idi bizde İslamdanız gibi çok basit ve utanç verici bir mantıkla Aleviliğe İslamı bulaştırarak bu yüce felsefeye ve yaşam biçimine leke vuruyor onu küçültüyoruz. Kimin buna ne hakkı var? Alevilik İslama bile ders veren çok onurlu ve eşsiz bir öğretidir. Değil İslam, Evren bir araya gelse bile Alevîliğe, “Alevilik benden” diye çamur atamaz. 1240 Babaî Başkaldırısından bu yana İslam bana pranga vuramadı. Vuramaz. YEZİT kılıkta değiştirip gelse, İslam yine de benim Cem’ime giremez. Yezit tohumları Cemevinde namazda kılsa, Muhammedin sözlerini de assa güzelim duvarlara ve o duvarlar bundan dolayı inlese, ağlasada MEHDİ olur yağar arıtırım bu kiri, riya ile yalan, dolan, cahilliği…
Alevîlik!!!! İsmini söylerken bile onu incittiğimi düşünürüm.Aleviliği bir dinin mezhebi (tövbe) diyerek ona sınır biçerek küçümsemekte ve ona en büyük hakareti yapmaktadırlar. Alevîlik, dünyanın hiçbir yerinde eşi ve benzeri olmayan bir öğretidir, felsefedir ve yaşam tarzıdır. İbadet yeri (Cemevi), ibadeti (Ayin-i Cem), Din adamları (Dedeler), bugünkü insanın varoluşuna dair kabulleri (Kırklar Toplantısı), Canlılığın varoluşuna dair kabulleri (Gökten gelen yaşam- Güneş patlamaları ve bu patlama sonrasında çıkan aşırı ışığın içindeki canlılık- Nur) Dünyanın varoluşuna dair kabulleri (Big Bang Teorisinin orijinal şekli ve gerçeği), Öteki yaşam hakkındaki kabulleri (Devriye ve Tenasuh) ve daha bir çok konuda çok farklı ve gerçek olan kabulleri var.
Alevilik gizli daha doğrusu çok gizli bir öğretidir. Geçmişte meydana gelen olayların gizlenmesi nedeniyle ortaya çıkmış bir GERÇEKLİK olgusudur. Dürüsttür ve geçmişteki hilelerin DEŞİFREsidir. Bütün saklanmış gerçeklerin KÂŞİFidir. Nerden elde etti gizli bilgileri? Neden Batınîdir? Neden Pir Sultanlar, Nesimiler, Mansurlar, İlyaslar, İshaklar, Bedreddinler, Kalenderler, Veli Dündarlar, Celaller uğrunda hemen can verirler ama bu yoldan asla vezgeçmezler.


Peki sır nerede, neden? Mevlevilikten bile Bektaşiliğe girmiş onlarca Derviş var. Seyit Mahmut Hayrani, Neyzen Tevfik bunlardan birkaçı.
Ama bugün Çamurlar, İzzettinler vb doğmuşsa suç 1925te kapatılan dergahlardan dolayı eğitimsiz kalan bizlerde ve ortalığı düşkünlerin kapmasından dolayıdır. Hiç kimse nedir bu Marifet ve Sırr-ı Hak-i-Kat kapıları demiyor. Ali kim, kırklar kim, gök ne demek, dört kapı nedir? Sekahüm sırrı nedir, Alinin Sırrı nedir, Tevella ve Teberra sırları neler? demiyor. 1. makamdan başlayan süreç ve sırlar neden 20. değilde 40. makamda TANRIYA ULAŞMAK ile biter? Çünkü geçen zaman ve eğitim ile ancak sırrı almaya vakıf olur ve işte o zaman sıkı bir Pir olursunuz. Aleviliğin kendisi batınî iken şekilsel isimlere ve kavramlara takılıp kalıyor. Peki kimse neden Aleviliğe batınî bir mirasçı olarak yaklaşmıyor. Sen yobaz ve kıyamcı bir imparatorlukta yaşayacaksın ama herşeyini rahat ve serbestçe ifade edeceksin mümkün mü böyle bir şey? Tabiki değil elbette sende belli simgeler ve sembollerle kendini egemen olan dinin şahsiyetleriyle kamufle edeceksin. Edeceksin ki 17. YY OZANI PİR ALİnin nefesinde yazdığı gibi Osmanlı, obanı yakmasın....
Şekilselliğin ne önemi var, taliplerin, Mürşitlerin ne önemi var? Alevilik şöyle de der:

“ YOL CÜMLEDEN ULUDUR”

Yol yani Alevilik bizlerden daha ulu ve önemlidir. Bunun içindir ki İslam şahsiyetleri altında varlığını sürdürür yoksa barınamazdı bu topraklarda. Her şekilde kamufle etti kendini ve etmek zorunda. Bugünün şartlarında bile Trabzonda rahip öldürüldü, mardinde kaçırıldı, izmirde bıçaklı saldırıya uğradı, malatyada insanların bağazı kesildi. AVRUPA çekincesine rağmen.. RAĞMEN… Sana bana ne yapmazlar bu yezitler..

Alevilikte düzen dört kapı ve kırk makamla sağlanır. Bizler Şeriat kapısında olan sıradan insanlarız. Oysaki daha Tarikat kapısında İslami kurallar yavaşça terk edilir ve Marifet kapısında tamamen terk edilir. Her kapı ve makama göre zamanla sırlar açıklanır. Bunu bilmiyor musunuz? Yani önemli olan Ali ve namaz, yezit ve Hüseyin, onlarca eş ve Hasan, iktidar için Aliyle savaşan Mumammedin 4 milyarıncı eşi Aişe ise ve bunların mükemmelliği ise 4 kapı ve kırk makama ne gerek var?
Bazı canlarımızın karıştırdığı bir durum var oda şu: Kapılardan ve makamlardan geçmek uzun zaman ve sabır gerektirir. Pir Sultan daha 20sinde iken Aliden, Muhammetten hasan ile hüseyinden bahsedecektir ama 50 sine geldiğinde sırları alan ve gerçeği gören bir PİR olarak sırlarla ve gerçeklerle dolu nefesler okumaya başlayacaktır. Hangimiz “ya pirin bir nefesi var allah diyor ali diyor muhammed diyor ama bazı nefesleri varki tersini söylüyor” bu nasıl iştir demez. 17 yaşında tarikata giren HARABİ ile 50sinde sırları alan MÜRŞİD HARABİ aynı olabilir mi sizce?
Devrani neye dayanarak HURİLİ GILMANLI CENNET YALANDIR diyor? Pirleri Allah muhammed derken nasıl diyebiliyor? Kuran cennet var diyor.
Daha da çoğaltılabilir örnekler; ama şu gerçek ki 17 yaşında tarikata giren EDİP HARABİ ile 50 yaşında ki HARABİnin söyleyecekleri farklı olur. O farkıda doğuran eğitim ve aldığı sırlardır. Gerçekleri nefeslerinde yazmaya başlamasındandır.
Şeriat İlkokul, Tarikat Ortaokul, Marifet Lise ise, Sırr-ı Hak-i-Kat kapısıda Üniversitedir. İnsan-ı Kamilden amaç nedir sizce? Yani bir insan 30-40 yıl hizmet verecek ve ömründen yiyecek bu basit bir şey midir? Elbet değildir, çünkü aldığı sırlar buna değecektir. Dünyanın, varlığın, bugünkü insanın, evrenin, Tanrının, peygamberlerin sırlarını ve gerçeklerini… Bilimin bir türlü ulaşamadığı sonuçları alacaksın daha ne olsun…

“Sekahüm Hamrinden içildi şerbet
Kuruldu Ayin-i Cem ettik muhabbet
Meydana açıldı sırr-ı Hakikat
Aldığım esrarı çok taşıdım ben”
GENÇ ABDAL


Sırrı sana bana vermezler. Sırrı EHİL olana verirler. Ehil olması içinde kişiyi eğitir ve ona sırrı vererek nesilden nesile taşırlar.

Ey erenler çün bu sırrı dinledim
Huzur-ı mürşide vardım bu gece
Hakikat sırrını andan anladım
Evliya erkanın gördüm bu gece
PİR SULTAN ABDAL

Pir Sultan; mürşidin huzuruna bu gece vardım sırrı ondan aldım ve ermişlik esaslarını gördüm diyor.
Şeriat, Tarikat, Marifet ve Hakikat kapılarının erenleri elbet farklı yazacak ve anlatacaktır. Şeriat kapısında Aslan Ali der, Tarikat kapısında Şahı merdan der ammmma Sırrı hakikat kapısında Aliden başka ALLAH yoktur denir. Allah Ali elbet sırrın ta kendisidir ve sırlardan sadece biridir.

Marifet Kapısı erenlerine derviş denir. Yunus derviş olunca şöyle der:

“Derviş adın edindim
Derviş donun donandın
Yola baktım utandım
Her işim yanlış benim”

Gelde çık işin içinden. Ne oldu? Hani ilahi yazıyordun, Allahçıydın?

Unuttum din û diyanet kalktı benden
Bu ne mezhepdürür dinden içeru

Şimdide din ve diyanet kalktı benden diyor Yunus. EEE ne oldu? Açıkça görülüyor ki kapı kapı, makam makam yükseldikçe pirlerin sözleri ve inançlarıda değişiyor. Neden? Çünkü Alevilik herhangi bir dinin içine sığmayacak kadar geniş ve üstündür. Alevilik okyanustur. Okyanus denize sığmaz da ondan. Irmaklarıda, nehirleride, çaylarıda, gölleride denizleride, birikintileride kendinde toplar.

Görmek için örnek:

Erdoğan Çınar, Süleyman Diyaroğlu, Ali Yıldırım, Ünsal Öztürk, Atilla Erden, Kâzım Genç, Erdoğan Aydın, Haşim Kutlu gibi Üstad ve Araştırmacılar Alevilik İslam değildir diyor. Haklılarda.

Şuna çok çok çok dikkat edin:

İzzettin Doğan, Reha Ç. , Cemal Şener, Hüseyin Tuğcu gibiler de Alevilik islamdır diyor.. 4 ismi bir daha okuyun… Hepside Hükümetçi ve o çevreden insan…………………… Yukarıda sadece araştıran emekçiler, aşağıda belli yerden para kazanan ve resmi ağızlar. Asimile zihniyetinin bizden gibi olanlar eliyle gerçekleştirilmeye çalışıldığının kanıtı veAKTÖRLER…

Herşey ortada…


4 Kapıdan 40 makama geçmeyen
İşleğini 72den 73e seçmeyen
İster Seyid-i Saadet Evlad-ı Resul
İster İsm-i Şah talibiyim desin ne fayda
FEDAÎ

4 kapıdan geçen PİR söylüyor işte: kapılardan geçmeden, 73 ü seçmeden ister peygamber evladıyım de, ister Ali talibi, hayranıyım de fayda et-mez diyor. EEE amaçda bu zaten. Ali ve benzerleriyle bizi ortak değerler etrafında tutup sonra yola alıp gözümüzü açıyorlar işte.. Mükemmel bir yol. Ali olmasaydı nasıl asimile olmayacaktık… Sadece bu simgeler altında bile bir fikir ve değer altında tarikate girmeden durabildik.. Ali bunada yarıyor işte……………

*>>>Alevilerin başka dinlere asimile edilmeleri için yoğun çabanın olduğu ortadadır. Özellikle Müslümanlar, Devlet eliyle Alevileri kendi bünyeleri içinde eritmek, asimile etmek, camiye ve mescide sokabilmek için yoğun çaba içerisindedirler.Sırları kaybolmuş Alevilerde bilinçsiz bir şekilde ortada dolaşıp durmaktadır.Alevileri bilinçli olarak başka dinlere, özellikle İslam’a, Şiiliğe yamamaya çalışanlara gelince… onlar, bu dünyadan çekilip gidecekler. Çürüyenler, kafalarındaki hurafelerle, örümcek ağlarıyla “topraktan gelmişlerdi toprağa gidecekler .” gelecek gençliğimize ve onların yetiştirdiği zihinleri pırıl pırıl olan çocuklarına kalacak.<<<<<*
* Ünsal Öztürk


Devam Edecek…Enel Hakk
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
 
ALEVÎLİK İSLAM DEĞİLDİR (1)
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
 :: Genel Konular :: Serbest Kürsü-
Buraya geçin: